Jdi na obsah Jdi na menu

Leontýnky - Maďarsko, Francie 2019

Leontýnky opět obstály v evropské konkurenci

Uplynulá sezóna 2018/2019 byla pro Leontýnky velmi úspěšná, a to zejména zásluhou juniorek, 17 slečen. Těm se podařilo v silné konkurenci probojovat se na Mistrovství Evropy IMC do maďarského Györu, které se konalo v srpnu. Slečny startovaly ve třech disciplínách a z deseti týmů obsadily dvakrát krásné čtvrté a jednou páté místo v Evropě. Třešničkou na dortu pro celý mažoretkový tým Leontýnek byl raketový vzestup dua Barborky Smrčkové a Nikolky Dlouhé. Kvalifikaci amatérek vyhrály a dostaly divokou kartu poroty startovat za profesionálky. Této šance slečny využily a na Mistrovství republiky v profi kategorii kadetek skončily druhé. Tím se jim otevřela cesta do francouzského Agenu, kde se v srpnu konalo Mistrovství Evropy Asociace EMA. V náročné konkurenci startovaly jako jediné Češky a obrovským překvapením pro všechny bylo jejich úžasné třetí místo! Jakou radost zažila česká delegace, když nad hlavami obou dívek stoupala česká vlajka. Obě slečny dokázaly, že mají velké srdíčko otevřené mažoretkovému sportu. Velmi mě těší, když vidím, že děvčata mažoretkový sport baví natolik, že jsou ochotna vzdát se třeba dovolené, jen aby mohla reprezentovat Leontýnky na Mistrovství republiky, Evropy a nezklamala svůj tým, který by jinak nebyl kompletní. Patří jim velké díky za jejich krásnou práci. Děkuji i rodičům, kteří své děti v tomto krásném estetickém sportu podporují. Zároveň děkuji všem sponzorům, jež nám na ME přispěli.