SK Jiřice - SK Obrataň – 5:4 (2:2)

19. 6. 2022

Před posledním kolem letošní sezóny existovala ještě reálná šance poskočit z posledního místa na předpolední. Důležité bylo, aby Lukavec neporazil rezervu Speřic (ten nakonec proti Speřicím z důvodu malého počtu hráčů nenastoupil) a my abychom vyhráli v Jiřicích. Hned od první minuty jsme začali velice aktivně a soupeře zřejmě zaskočili svoji vysoce aktivní hrou. Už ve 4. minutě jsme šli do vedení a vytvářeli si další gólové šance. Soupeř bohužel z prvního protiútoku vyrovnal. A za několik minut šli do vedení 2:1 domácí. Nám se podařilo ještě díky povedené akci vyrovnat do poločasu na 2:2. Do druhé půle vstoupili gólově opět Jiřice a vedli 3:2. V tu chvíli jsme začali být opět velice aktivní a během pěti minut skóre zápasu otočili. Bohužel jsme se opět nevyvarovali nebezpečných zákroků v pokutovém území a domácí vyrovnali na 4:4 z pokutového kopu. V této fázi zápasu jsme opět neproměnili několik šancí a to soupeř potrestal, v 87. minutě padla rozhodující branka a Jiřice tak vyhráli 5:4. Myslím, že minimálně bod jsme si za náš výkon ze zápasu zasloužili. Přesto věřím, že pokud bychom takovéto výkony předváděli pravidelně v příští sezóně, nacházeli bychom se o mnoho příček v tabulce výše.

Branky: F. Tomovič (2x), D. Kudrnáč, P. Fišer

Sestava: F. Vilímek – O. Pražák, M. Kudrnáč, A. Pařil (87´ M. Heřman), P. Kudrnáč – R. Doležal (55´ M. Vesecký), F. Tomovič, P. Fišer, M. Vlach – D. Kudrnáč, L. Vlach