Sokol Plačkov - SK Obrataň – 2:5

11. 8. 2019

První zápas v Plačkově jsme zahájili novou sezónu. Hned v 11. minutě jsme šli do vedení, když naprosto osamocený v malém vápně dorážel P. Kudrnáč. Po vstřeleném gólu jsme předváděli velice útočnou hru, která se divákům musela líbit. Z další akce zvyšoval už na 2:0 P. Fišer. Soupeř byl v této fázi utkání na kolenou, přesto se mu podařilo po necelé půl hodině hry snížit z rychlého brejku. My jsme však zanedlouho soupeři utekli opět na rozdíl dvou branek, tento gól se později ukázal jako rozhodující moment utkání. Do druhé půle vstoupil aktivněji Plačkov, nám se však povedla rychlá akce a zvýšili jsme už na 4:1. Soupeř se po tomto gólu sesypal a my si vytvářeli další šance. Proměnit se nám podařilo však už jen jednu. L. Vlach v 72. minutě přidal svoji druhou branku v utkání a my jsme vedli 5:1. V závěru utkání bohužel R. Vítámvás neproměnil již podruhé za sebou pokutový kop a soupeř trestal, v 90. minutě snížil Plačkov na konečných 2:5. Výhra v Plačkově je pro nás velice důležitá, doufejme, že poslouží jako odrazový můstek do dalších zápasů. Tři body jsou o to cennější, že předvedená hra byla velice kvalitní, především rychle přechody do útoku křídel a útočníků, konečně slušná produktivita, zodpovědný výkon obránců a několik velice důležitých zákroků F. Vilímka. Pokud bychom takovouto hru předváděli po celou sezónu, pohybovali bychom se v tabulce na naprosto odlišných místech, než v minulé sezóně.

Branky: P. Kudrnáč, P. Fišer, F. Hovorka, L. Vlach (2x)

Sestava: F. Vilímek – L. Menšík, M. Vesecký, A. Pařil (53´ D. Kudrnáč), O. Pražák – P. Kudrnáč, F. Hovorka (82´ T. Cudlín), P. Fišer, F. Tomovič – L. Vlach (72´ M. Vlach), R. Vítámvás