FC Maraton Pelhřimov - SK Obrataň – 7:4

14. 4. 2019

Po nezvládnutém derby s Černovicemi nás čekalo velice těžké utkání s Maratonem Pelhřimov. V podzimním střetnutí v Obratani nás Maraton porazil vysoko 9:1. Od začátku zápasu měli míč na kopačkách převážně domácí. Hned v 6. minutě šel Pelhřimov do vedení, když zůstal po centru zcela nepokrytý domácí útočník. Domácí vytvářeli neustálý tlak a o několik minut později to bylo již 2:0, zdálo se, že je utkání rozhodnuté. Nám se však podařilo po rychlém brejku za chvíli snížit. Domácí však poodskočili opět o dva góly. Do poločasu padali další branky a do šaten se šlo za stavu 5:2 pro domácí. V druhé půli domácí velice polevili, po neproměněných šancích a chybách v obraně jsme snížili na 5:4 a navíc měli několik šancí, které se nám nepodařilo proměnit. Bohužel jsme opět nezvládli závěr zápasu a soupeř dokázal z brejku zvýšit na 6:4 a o chvíli později na 7:4. Pro diváka velice zajímavé utkání. I když jsme opět nebodovali, myslím, že se nemusíme za svůj výkon stydět, rozhodně se hrálo lépe, než na podzim. Smutné je, že za dva poslední zápasy jsme vstřelili celkem 7 branek a nestačilo to ani na bod. V neposlední řadě bych chtěl vyzvednout výkon D. Kudrnáče, kterému se podařil vstíti hatrik, a to hlavně proto, že dokázal proměnit většinu svých šancí.

Branky: P. Fišer, D. Kudrnáč (3x)

Sestava: F. Vilímek – O. Pražák, M. Kudrnáč, M. Vesecký (53´ A. Pařil), L. Menšík – R. Tábora, F. Tomovič, F. Hovorka, P. Fišer – D. Kudrnáč, M. Plášil (83´ M. Heřman)